top of page

מנחם משגב, יליד יפו, 1950. בן לניצולי שואה, פליטי קפריסין. בהשכלתו הוא הנדסאי מכונות וחומרים, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בתקשורת מקצועית. מנחם משגב עבד שנים רבות בחטיבת ההנדסה בתעשייה האווירית, והיה שותף פעיל בתכנון המטוסים שפותחו בה.


ב-1987 נשלח כ'שליח קהילתי' למערב התיכון בארה"ב, במסגרת פרוייקט מיוחד של הסוכנות וההסתדרות הציונית העולמית. במסגרת פרוייקט זה הוצבו שליחים ברחבי העולם במקומות בהם לא היה מוסד ישראלי ייצוגי. זו היתה  תקופת האינתיפאדה הראשונה. תפקידו כלל הסברה סביב השעון באוניברסיטאות, ברדיו, בטלוויזיה ובעיתונות, מול דוברי הפת"ח. כמו כן פעל רבות לעידוד התיירות לישראל, שהלכה והידלדלה, באותה תקופה.לאחר השליחות בת השנתיים, חזר לעבוד בתעשייה האווירית בתחום מכירות, שיווק וניהול חוזים בינלאומיים.

את שירותו הצבאי עשה בחיל האוויר, בטייסת תובלה ואח"כ הועבר לביה"ס הטכני של חיל האוויר בחיפה, לתפקידי הדרכה ופיקוד על קורסים במקצועות התעופה. במילואים שירת ביחידה מיוחדת-יחידת הנחתה קדמית, איתה עבר מספר מלחמות. בגיל 45 לאחר שסיים את שירות המילואים, עבר קורס קציני משטרה, ושירת בהתנדבות במשך 6 שנים, ביחידת הסיור של מרחב הירקון . מרגע שפרש פרישה מוקדמת מהתעשייה האווירית, אחז בעט הסופרים, ומאז אינו מרפה ממנה, מתמסר כל כולו לכתיבה. התקבל כחבר באגודת הסופרים. כיום מתגורר עם אשתו בהוד השרון, אב לשתי בנות וסבא לשישה נכדים.

 

ספרו הראשון "הקללה של הינדה" (2011) – דרמה שהחלה לפני כמאה שנה, מעלה על הכתב פרשייה משפחתית הקשורה לאביו . הספר תורגם גם לאנגלית [2012 ,A Living Prophecy ] והופיע ברשימת רבי-המכר של ספרות יהודית באמזון. לאחר מכן, יצאו לאור ספר שירים בשם "דברים שיש לי לומר" (2012), שירים ומקאמות שלוקטו במסע חייו אל מול מפגשיו עם ההוויה הישראלית המשתנה, וספר ילדים "מחברת הסיפורים של סבא" (2014), שנכתב בהשראת ספרים שכתב לכל אחד מששת נכדיו, על שנת חייהם הראשונה. מאוחר יותר הפציע הרומן השני למבוגרים "קושר המעיים" (2015), במרכזו ילדים יהודיים שהוסתרו בתקופת השואה במנזרים מפני הנאצים, גוייסו והוכשרו ע"י המודיעין הסובייטי למשימות ריגול בישראל. גם ספר זה תורגם לאנגלית [sister, spy ,2016]  וניתן לרכישה באמזון. הרומן השלישי 'פלפל חריף בשני גרוש' (2015) עוסק בנוסטלגיה של פעם - אהבת הארץ וסודות במשפחה, ביפו של שנות החמישים והששים. הרומן הרביעי 'ניצוץ שמימי' יושק באוקטובר 2016. דרמה עתידנית שעוסקת בפריצת דרך במציאת מעיין הנעורים.

הספרים שנכתבו לכל אחד מששת הנכדים על שנת חייהם הראשונה, שנתנו  השראה לכתיבת ספר הילדים "מחברת הסיפורים של סבא" 

Contact Me

 "עליסה וחיפושיה אחרי הג'י פוינט" מרכז סוזן דלל,, ת"א

בהצגה "לא חיים-לא מתים" מרכז קהילתי 'רוזין', ת"א

 "ולו רק בחלום" מאת חנוך לוין, משכן האומנויות, רעננה

מונולוג של "זיינדוך " מתוך "רווקים ורווקות" מאת חנוך לוין מרכז האומנויות, הוד השרון

כל העולם במה...

משחק בקבוצות תאטרון של חובבים מזה 30 שנים. בין ההצגות בהן השתתפתי: 'רוזנים ואביונים', 'עליסה והג'י פוינט', 'לא חיים לא מתים', 'יסורי איוב', 'ביקור הגברת הזקנה', 'לו רק בחלום', 'הקרנפים', 'אחוזת הולו'.  שר במקהלות וחבורות זמר. מקהלת 'אביב' בניצוחו של זיקו גרציאני, מקהלת 'רגבים' עם המנצח זאב אולמן וכיום-בחבורת הזמר 'ארבע העונות' בניצוח חנן פלד. 

בהצגה "אחוזת הולו" מאת אגתה כריסטי,

בבימוי גיא הררי, תאטרון בית היוצר הוד השרון

"ייסורי איוב" מאת חנוך לוין, מרכז ביכורי העיתים, ת"א

 "ביקור הגברת הזקנה"  צוותא, ת"א

 "הקרנפים" מאת יונסקו, מרכז האומנויות, הוד השרון

מקהלת 'רגבים' עם המנצח זאב אולמן כנס 'שירת הים', נתניה

חבורת הזמר בהקלטות 'בית היוצר', ה"ה

מקהלת 'רגבים' בפסטיבל בינלאומי למקהלות בננסי, צרפת

מקהלת 'רגבים' בבית כנסת, ננסי, צרפת

חבורת הזמר 'ארבע העונות', בית היוצר, מופע יום העצמאות ה-68 

לסיכום שנת ה-60  אסופת שירים ומקאמות

שירים עד כאן.jpg
שירים עד כאן1.jpg

שלוש שנים ליצירת חבורה שכזאת

חבורה שכזאת1.jpg
חבורה שכזאת .jpg

 מפגש מחזור לאחר חמישים שנה 

מחזור הולץ תשכח.jpg
מפגש בוגרי מחזור הולץ.jpg
זכרונות התיכון.jpg
זכרונות התיכון1.jpg
זכרונות התיכון2.jpg
bottom of page