top of page

על הספר:

המודיעין הסובייטי אסף לחיקו ילדים יהודים שהוסתרו מפני הנאצים במנזרים, ועיצב מהם מרגלים לטובת רוסיה, בעודם מתחזים לאזרחים ישראלים מן השורה.

בשנים כאלה עוסקת עלילת המתח הזו. אחת מהן היא יפיפייה המצליחה להוציא סודות ממנהיגים גברים המנהלים את המדינה. השני הוא קושר המעיים.

יום אחד העלילה מסתבכת כשקושר המעיים נמצא תלוי במפעל לייצור נקניקיות. גם שרות הביטחון הכללי של מדינת ישראל נכנס לפעולה, ומכאן הסיפור פורם את קורי העכביש שטוו הסובייטים סביב המרגלת היפיפייה.

עלילה רוויית יצרים ודם שלופתת אותך בצווארך עד לשורה האחרונה של הספר.

חוות דעת

מנחם היקר,

קראתי את ספרך 'קושר המעיים' בהנאה רבה. סיימתי את הספר תוך יומיים ונהנתי מכל רגע. העלילה קולחת , הסיפור מרתק ומושך. תודה רבה על הספר המקסים.
מחכה לספר הבא,
אורלי קמחי

חוות דעת

סיון שמש מתוך אתר נוריתה- מבט אל ספרים וספרות בגובה העיניים.

 http://nuritha.co.il/node/35368/critic#internal-36189

 

ביקורת של סיון שמש על קושר המעיים

תאריך הכנסה לאתר

05/07/2015

למה קושר המעיים?

 

אז אתחיל מההתחלה, שלומי קובץ' בעל מפעל להכנת נקניקיות ממעיים של פרה, נמצא ע"י חבורת נערים תלוי במפעל.

המשטרה חתמה את התיק כהתאבדות, אך יש ספק כאשר המשטרה מקבלת מכתב אשר מורֶה להם אחרת.

כאשר שלומי בן ה-16 ואנה בת ה-14 היו במנזרים שונים, קפיטן ווֹלודיה חינקין, ביקר אותם ואמר להם שיום אחד הם יגויסו ע"י המודיעין הסובייטי, הם גם יאומנו כל אחד בנפרד במקצועות שונים. כשהם מועלים ארצה ע"י הארגונים היהודים, האחים מתאחדים לראשונה, ואף מתגייסים לצבא ומסיימים את שירותם הצבאי. אחרי שירותם הצבאי, הם מתגייסים כל אחד בתפקיד אחר ע"י המודיעין הסובייטי והם אף מקבלים תשלום חודשי על הסיוע שלהם. "... אלה הם ארבע מאות הדולר הראשונים שאתם מרוויחים תמורת הסיוע שלכם לברית המועצות, כדי שנוכל לסייע לארץ ישראל." (עמ' 89).

עם הגיעם לארץ ישראל, הם דאגו להעביר את הפרטים של בני משפחתם למדור לחיפוש קרובים ב"קול ישראל", וזה השתלם לאחר 3 שנים. הם התאחדו עם אביהם, אלברט "שבוֹר" קובץ'. אנה, בלונדינית עם עיניים תכולות, "היזהר ושמור על עצמך בזמן שאתה נמצא לידה, כי גם אתה עתיד להיפגע מהקסם שיציף אותך." (עמ' 72).

אנה ושלומי מתחילים לאסוף מידע במחנות הצבא כדי להעביר למודיעין הסובייטי כל אחד בדרכו הוא, אך משהו השתבש.

        למה הכינוי "שבוֹר"? ואיך זה קשור לעלילה? ומה קורה עם אנה?

        הכריכה תפסה אותי, הכריכה מתאימה היטב לתוכן הספר.

        הפרקים הם קצרים, כתוב מעולה.

        במהלך קריאת הספר, מוזכרות השנים -  1966, 2004, 1940, 1945, 1963, 1974, 1982.

מרגישים את המתח, כאשר העלילה מתפתחת ולא יכלתי להניח את הספר מהיד. זה הספר הראשון שאני קוראת של מנחם משגב, ומאוד נהניתי מהספר. ממליצה בחום!!!

About the book

During the Second World War, the Soviet Intelligence recruits Jewish children   - hidden by their parents in monasteries in fear of the Nazis - and trains them as Russian spies. When  Zionist orientations help survivors immigrate to the  Jewish state,, a young sister and her brother become Jewish spies  in Israel. She is a beutiful woman, with the ability to extract government secrats from powerful men. He is the intestine handler.

When the intestine handler is found hanged from the ceiling of a sausage   factory, the Israeli General Security Service is called into action. The beutiful woman spy is called to play double agent in an international web of secrets and lies, with her life and the life of her father at stake. A plot entrenched with passion and blood that grabs you by the collar and does not let go until the very last line

bottom of page